اخبار > بعد از قرآن کریم، نهج البلاغه قابل استفاده ترین کتاب است. 

کد خبر:٤٠٣٩٢١بازدید:219تاریخ درج:چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧

  بعد از قرآن کریم، نهج البلاغه قابل استفاده ترین کتاب است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی

 

به گزارش خبرنگارخبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله نوری همدانی در جلسه درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، اظهار داشتند:

بعد از قرآن کریم، نهج البلاغه بسیار قابل استفاده است و این کتاب در حوزه علمیه قم باید کتاب درسی باشد؛ چون مطالب بسیار مهم و عجیبی در آن وجود دارد.

ایشان با بیان این مطلب که وظایف مسئولان در نهج البلاغه مطرح شده است، ابراز داشتند: مسئولان بنابر بیانات حضرت علی(ع) در نهج البلاغه وظایف بسیار سنگینی دارند که باید به آن توجه نموده و مطالعه نمایند.

این مرجع تقلید با اشاره به توصیه های حضرت امیر(ع) به کارگزاران، خاطرنشان ساختند: «جمع آوری مالیات»، «شناخت و جهاد در برابر دشمن»، «تربیت مردم صالح» و «ایجاد مملکت آباد» از توصیه هایی است که باید سرلوحه فعالیت مسئولان باشد.

این استاد برجسته حوزه تصریح کردند: أمیرالمؤمنین (ع) در این توصیه، «توجه به مباحث اقتصادی»، «مبارزه با دشمنان» و «توجه به مسائل فرهنگی» را مورد دقت قرار داده که باید مورد نظر مسئولان ما باشد.

حضرت آیت الله نوری همدانی به روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) اشاره کردند و بیان داشتند: حضرت فرمودند: «ما ذنبان ضاريانِ ارسلا في زريبه غنم باكثرَ فساداً من حب الجاهِ وَالمالِ/ اگر دو گرگ درنده در گله گوسفندي رها شوند بيش از حب جاه و مال فساد نمي كنند.

معظم له در پایان تأکید کردند: مسئولان باید از حب جاه و مال دوری کرده و به فکر خدمت به مردم باشند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج